Præg Studio

Præg Studio, beliggende i Silkeborg, er stiftet af Mads Kappel Mikkelsen i 2015. Præg Studio yder rådgivning fra idéer og visioner, til realiserbare skitser og arbejdstegninger. Vi arbejder med alt fra mindre tilbygninger og ombygninger, villaer og sommerhuse, til komplekse byggerier og bygningstransformationer.

Med udgangspunkt i kundernes drømme og økonomi, ser vi det som vores fornemste opgave at omsætte ambitionerne til arkitektoniske, funktionelle og langtidsholdbare løsninger af høj kvalitet.

Tegnestuen som er i stadig vækst, har i dag 7 ansatte og byggeopgaver over hele landet. Udover at drive tegnestuen, medvirker Mads Mikkelsen som ”arkitekt/ekspert” i boligprogrammet “Boligkøb i blinde“.

Ballevej 1C, 8600 Silkeborg | +45 25 12 01 66 | info@praegstudio.dk

Mads Kappel Mikkelsen

Mads Kappel Mikkelsen

Arkitekt, ejer+45 25 12 01 66mads@praegstudio.dk
Flemming Lind Larsen

Flemming Lind Larsen

Arkitektflemming@praegstudio.dk
Martin Elnegaard Hansen

Martin Elnegaard Hansen

BA. Architect+45 30 28 62 56martin@praegstudio.dk
Dorian Wattez

Dorian Wattez

Bygningskonstruktør / Constructing Architect+45 22 51 21 30dorian@praegstudio.dk
Vicki Lundgaard

Vicki Lundgaard

Arkitekt, Cand.arch.+45 31 72 67 70vicki@praegstudio.dk
Frank Schmidt

Frank Schmidt

Bygningskonstruktør BTH+45 25 32 50 03frank@praegstudio.dk
Anja Kristina Koldby Jensen

Anja Kristina Koldby Jensen

Arkitekt, Cand.arch.anja@praegstudio.dk
Christine Larsen

Christine Larsen

Administration- og marketingassistentchristine@praegstudio.dk