Præg Studio

Præg Studio, beliggende i Silkeborg, er stiftet af Mads Kappel Mikkelsen i 2015. Præg Studio yder rådgivning fra idéer og visioner, til realiserbare skitser og arbejdstegninger. Vi arbejder med alt fra mindre tilbygninger og ombygninger, villaer og sommerhuse, til komplekse byggerier og bygningstransformationer.

Med udgangspunkt i kundernes drømme og økonomi, ser vi det som vores fornemste opgave at omsætte ambitionerne til arkitektoniske, funktionelle og langtidsholdbare løsninger af høj kvalitet.

Tegnestuen som er i stadig vækst, har i dag 7 ansatte og byggeopgaver over hele landet. Udover at drive tegnestuen, medvirker Mads Mikkelsen som ”arkitekt/ekspert” i boligprogrammet “Boligkøb i blinde“.

Mads Kappel Mikkelsen

Mads Kappel Mikkelsen

Indehaver +45 25 12 01 66 mads@praegstudio.dk
Christine Larsen

Christine Larsen

Administration- og marketingassistent christine@praegstudio.dk
Dorian Wattez

Dorian Wattez

Bygningskonstruktør +45 22 51 21 30 dorian@praegstudio.dk
Martin Elnegaard Hansen

Martin Elnegaard Hansen

Arkitekt, Cand.arch. +45 30 28 62 56 martin@praegstudio.dk
Vicki Lundgaard

Vicki Lundgaard

Arkitekt, Cand.arch. +45 31 72 67 70 vicki@praegstudio.dk
Frank Schmidt

Frank Schmidt

Bygningskonstruktør +45 25 32 50 03 frank@praegstudio.dk
Flemming Lind Larsen

Flemming Lind Larsen

Arkitekt flemming@praegstudio.dk
Anja Kristina Koldby Jensen

Anja Kristina Koldby Jensen

Arkitekt, Cand.arch. anja@praegstudio.dk